Telif Hakkı

Bilinen standartlarda kaynak gösterilmesi koşuluyla, ticari kullanım amacı ve içerik değişikliği dışında kalan tüm kullanım (çevrimiçi bağlantı verme, kopyalama, baskı alma, herhangi bir fiziksel ortamda çoğaltma, dağıtma vb.) haklarını (ilgili içerikte aksi belirtilmediği sürece) Creative Commons Atıf-Gayriticari 4.0 Uluslararası Lisansı (CC BY-NC-ND) lisansı aracılığıyla kullanıma sunmaktadır. İçeriğin ticari amaçlı kullanımı için yayın kurulundan izin alınması gereklidir.

Yaşadıkça Eğitim [YE] dergisine gönderilmiş makalenin kapsamı, sunduğu bulgular, sonuç ve yorumları konusunda Yaşadıkça Eğitim Dergisi Sahibi, Editörü, Editör Yardımcısı, Hakemler ve Editörler Kurulu'nun hiçbir sorumluluk taşımadığını yazar(lar) tarafından kabul edilmelidir.

Makalenin özgün olduğunu, herhangi bir başka dergiye yayımlanmak üzere gönderilmediği, daha önce yayımlanmadığını Yaşadıkça Eğitim Dergisi Editörlüğü'ne beyan edilmesi gerekmektedir.

Başlığı belirtilen makalenin, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasının 22. maddesi gereğince çoğaltma, 23. maddesi gereğince yayma ve 25. maddesi gereğince her türlü taşıyıcı materyal üzerinde veya elektronik ortamda kamuya iletim haklarını Yaşadıkça Eğitim [YE] dergisine karşılıksız, koşulsuz ve süresiz olarak devredildiği, makale ile ilgili devredilen hakların dilediği zaman, mekan ve koşullarda kullanmaya Yaşadıkça Eğitim [YE] dergisi yayıncısı olarak İstanbul Kültür Üniversitesi'nin yetkili kılınacağı onaylanmalıdır.