Hakemlik Başvurusu

Yaşadıkça Eğitim Dergisi eğitbilim alanında yapılan araştırmaların niteliğini artırmayı ve derginin yayım kalitesini korumayı temel alarak hakemlik sürecinin sorunsuz bir şekilde sürdürülmesini benimsemektedir.

Yaşadıkça Eğitim Dergisinin görevlerine, ilkelerine ve değerlerine inanan; bilgisi ile Yaşadıkça Eğitim Dergisine katkı sunacak bilim insanlarının hakemlik yapmayı kabul etmelerinden memnuniyet duyarız.

Hakemlik başvurusu yapan bilim insanlarının çalışma alanlarına, uygunluklarına göre hakem daveti gönderilmekte ve hakemlik talebini kabul edip etmediği sorulmaktadır. Hakemliği kabul etmeyen bilim insanlarından önerebileceği hakem isimleri talep edilebilmektedir. Hakemliği kabul eden bilim insanlarının çift yönlü körleme hakemlik  sürecini yürütebilmek için tüm bilgileri gizli tutulmaktadır.

Hakemlerimizden makale başvurusunu dikkatli ve titiz bir şekilde incelemesini, Başlık, Giriş, Yöntem, Bulgular, Tartışma ve Sonuç bölümlerini verilen yönergelere göre görüş bildirmesini beklemekteyiz.

Hakemimiz olmak istiyorsanız, lütfen web sitemize üye olmanızı "Dergimizde hakem olarak görev alır mısınız?" sorusuna cevap veriniz. Dergimize daha önceden kayıt olmuş iseniz, hakemlik başvurunuzu "Profili Gör" ' "Roller" seçeneklerinden "Hakem" rolünü seçerek yapabilirsiniz.

Herhangi bir sorununuz olması durumunda bizimle iletişim kurmaktan lütfen çekinmeyiniz.