Gönderiler

Bir gönderi yapmak için Girişe Gidiniz veya Kayıt yapın.

Başvuru Kontrol Listesi

Başvuru sürecünde yazarlar başvurularının aşağıdaki listedeki tüm maddelere uyduğunu kontrol etmelidirler, bu rehbere uymayan başvurular yazarlara geri döndürülecektir.
  • Makale gönderimi esnasında aday makalenin ortak tüm yazarları sisteme kaydedilmiştir. Bu, aday makale başvurusu yapan yazarın sorumluluğundadır. Daha sonra yazar eklemesi yapılmayacağını kabul ederim.
  • Gönderilen aday makale daha önceden yayınlanmamış ve yayımlanmak üzere herhangi bir yere değerlendirilmek üzere sunulmamıştır (Yazar Rehberinde detaylı açıklama verilmiştir).
  • Gönderi dosyası OpenOffice, Microsoft Word, RTF veya WordPerfect dokümanı dosyası biçimindedir.
  • Makale Başvuru Dosyasında yazar isimleri bulunmamaktadır.
  • Aday makale web sitesinde verilen Makale Şablonu'na göre hazırlanmıştır.
  • Yazarlar tüm telif haklarını kabul etmiş ve yapılan başvuruda yazılanların tüm sorumluluğunu almıştır. İntihal vb. etik dışı davranışlar yapmadığını kabul etmiş, üçüncü kişiler ile ilgili izinleri almıştır.
  • Yazarlar kabul aldıktan sonra tüm dizgi işlemlerini eksiksiz ve tam yapmayı kabul etmektedir. Ayrıca daha önceden yayımlanan bir ögenin telif gerekliliklerini yerine getirmiştir.
  • Aday makalede yer alan atıf ve kaynaklar gösterimi Yazar Rehberi'ne göre hazırlanmıştır.
  • Tam metin "İngilizce makaleler", "Extended Abstract" ve "Abstract" için basım öncesi proofreading yaptırmayı kabul ediyorum.

Araştırma Makaleleri

Başvurusu yapılan tüm makaleler orjinal olmalıdır. Başvurusu yapılan makalenin başka bir dergide devem eden değerlendirme süreci olmamalıdır. Ayrıca başvuru yapıldıktan sonra başka bir dergiye değerlendirme için başvurulmamalıdır. Bu tür başvuruların tespiti durumunda ilgili yazarın hiçbir şekilde başka başvurusu dergiye kabul edilmeyecektir. 

Daha önceden sadece özeti yayımlanmış bildiri, raporlar için başvuru kabul edilmektedir. Ancak tam metni yayımlanmış başvurular değerlendirmeye alınmamaktadır. Çalışmaların benzerlik oranı %15.00'in altında olmalıdır. Doğru gösterilmeyen kaynaklarda %1.00'lik bir oran bile iade sebebi olabilmektedir.

Gizlilik Beyanı

Gizlilik Bildirimi

Bu dergi sitesindeki isimler ve elektronik posta adresleri bu derginin belirtilen amaçları doğrultusunda kullanılacaktır. Diğer amaçlar veya başka bir bölüm için kullanılmayacaktır.