Dergi Hakkında

İstanbul Kültür Eğitim Kurumları tarafından 1986 yılında yayınlanmaya başlanan Yaşadıkça Eğitim [YE] dergisi  yıllarca ilkokul, ortaokul ve lise öğrenci velilerinin ve öğrencilerinin başucu dergilerinden birisi olmuştur. Aralıksız 1986 yılından beri yayım hayatında olan Yaşadıkça Eğitim [YE] dergisi, 2015 yılından itibaren İstanbul Kültür Üniversitesi Eğitim Fakültesi tarafından yönetilen çift taraflı körleme hakemli, bilimsel bir dergi olarak yayımlanmaya devam etmektedir.

2019 yılından itibaren PILA-Crossref (Publishers International Linking Association, Inc.  Crossref) üyesi olan İstanbul Kültür Üniversitesi yayımladığı Yaşadıkça Eğitim [YE] dergisinde yayımlanan makalelere DOI numarası atamaktadır.

Yayım Dili

Yaşadıkça Eğitim [YE] dergisi,  Türkçe ve İngilizce makaleleri kabul etmektedir. Daha detaylı bilgi için Yazar Rehberi'ni inceleyiniz.

Yayım Sıklığı

Yaşadıkça Eğitim [YE] dergisi, 2022 yılından itibaren Ocak, Mayıs ve Eylül olmak üzere yılda üç kez yayımlanmaktadır. Ayrıca bilimsel çalışmaların kamu ile hızlı bir şekilde paylaşılabilmesi için yılda bir kez özel sayı yayımlamaktadır.

ISSN: 1300-1272

eISSN: 2667-4874

DOI ön ek: 10.33308