Dergi Hakkında

İstanbul Kültür Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi tarafından 2019 yılında yayımlanmaya başlanan Sağlık ve Yaşam Bilimleri Dergisi çift yönlü kör değerlendirme sürecini işleten, hakemli, bilimsel bir dergidir.

Yayım Dili

Sağlık ve Yaşam Bilimleri Dergisi,  Türkçe ve İngilizce makaleleri kabul etmektedir. Daha detaylı bilgi için Yazar Rehberi bölümünü inceleyiniz.

Yayım Sıklığı

Sağlık ve Yaşam Bilimleri Dergisi Nisan, Ağustos ve Aralık aylarında yılda üç sayı olarak yayımlanır.

 Yayın Hakkı: Sağlık ve Yaşam Bilimleri Dergisi'nde yayınlanan yazılar, resim, şekil ve tablolar yayıncının yazılı izni olmadan kısmen veya tamamen herhangi bir vasıta ile basılamaz, çoğaltılamaz. Bilimsel amaçlarla (kaynak göstermek kaydıyla) özetleme ve alıntı yapılabilir. Dergide yayınlanan yazı, tablo, şekil, resim ve kaynakçanın doğruluğundan yazarlar sorumludur.

Açık Erişim: İnternet aracılığıyla Sağlık ve Yaşam Bilimleri Dergisinde Dergisi içeriğine, tüm araştırmacılar ücretsiz olarak erişebilir. Sağlık ve Yaşam Bilimleri Dergisi, yayın gönderiminde ve basımında her hangi bir ücret talep etmemektedir. Sağlık ve Yaşam Bilimleri Dergisinde tüm işlemler elektronik ortamda internet üzerinden yürütmektedir. İşlemlerinizi "kullanıcı adı ve şifrenizi" kullanarak https://journals.iku.edu.tr/sybd/index.php/sybd/user/register adresinden yapabilirsiniz.