Editörden

  • Asiye Gül İstanbul Kültür Üniversitesi

Özet

2019 yılında yayın hayatına başlayan Sağlık ve Yaşam Bilimleri Dergisi (Journal of Health and Life Science) ikinci sayısı yayınlandı. Sağlık ve yaşam alanlarında uygulama ve teori arasındaki ilişkinin kurulmasına ve güçlendirilmesine, ayrıca mesleki bilgilerin paylaşılmasına ve değerlendirilmesine katkıda bulunmak amacıyla yayınlanan derginin bu sayısında altı araştırma ve üç derleme makalesi yer aldı.

Derginin yayınlanması sürecinde bizi destekleyen üniversite yönetimine ve Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Ekin AKALAN’a, en zorlu aşamalarda danışmanlığı, desteği ve deneyimi ile bize yol gösteren Eğitim Fakültesi Temel Eğitim Bölümü Öğretim Üyesi Doç.Dr.Mehmet TORAN’a, yine sonsuz fedakarlık ve incelikle yardımlarını esirgemeyen Uzm.Tayibe KULAKSIZ’a çok teşekkür ederiz. Ayrıca İngilizce çevirileri büyük bir titizlikle inceleyen Yabancı Diller Bölümü Bölüm Başkanı Sinan BATAKLAR’a, büyük desteğini gördüğümüz Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü Öğretim Üyesi Nazlı BATAR’a, Kütüphane Daire Başkanı Yasemin BALCI’ya, yazılım uzmanı Alperen UZUNALİ ve Bilgi Sistemleri ve Teknolojileri Bölümüne,  yazışmaları büyük bir dikkatle yapan ve takip eden fakülte sekreteri Leman KUZU ve dekan sekreteri Behice YAKUT’a, dergi hakemleri, yazarları ve okuyucularına sonsuz teşekkür ederiz.Dergimizin gelecek sayısında yayınlanmak üzere sağlık ve yaşamı ilgilendiren her alandaki özgün araştırmalarınızı, vaka sunumları, editöre mektup, derleme ve bilimsel çeviri yazılarını bekliyoruz.

Daima sağlıklı olmanız dileklerimizle

Yayınlanmış
2019-12-25
Nasıl Atıf Yapılır
Gül, A. (2019). Editörden. Sağlık Ve Yaşam Bilimleri Dergisi, 1(2). Adresinden erişilir : http://journals.iku.edu.tr/sybd/index.php/sybd/article/view/154